Na zestaw Wirtualnej Gazetki Szkolnej składa się nowoczesny ekran LED (od 40” do 65”) wraz z odtwarzaczem multimedialnym oraz oprogramowaniem do zarządzania i tworzenia gazetki
Kompleksowe wdrożenie
Zestawy Wirtualnej Gazetki Szkolnej montujemy na korytarzu lub w pokoju nauczycielskim i podłączamy do Internetu. Osoby, które będą publikowały treści na multimedialnym monitorze, otrzymują login i hasło do logowania na naszej stronie. Tam, korzystając z bardzo intuicyjnego i prostego w obsłudze oprogramowania, mogą dodawać zdjęcia, pliki PDF czy filmy. Nieodłącznym elementem wdrażania WGS w placówce jest szkolenie dla administratorów gazetki. Dodatkowo, w trakcie użytkowania programu do obsługi ekranów, szkolni redaktorzy mogą liczyć na wsparcie naszej infolinii technicznej.
Jedyne takie oprogramowanie
Obsługa ekranów zainstalowanych na korytarzach szkół, przedszkoli czy w pokojach nauczycielskich odbywa się za pomocą autorskiego oprogramowania, stworzonego przez naszych programistów. Jest ono dedykowane dla edukacji. Podczas tworzenia systemu WGS postawiliśmy sobie dwa podstawowe cele: aplikacja ma być łatwa w obsłudze (tak, aby treści nie musieli dodawać wyłącznie szkolni informatycy), a publikowanie informacji i mediów nie może zajmować zbyt wiele czasu. Dzięki temu z naszym oprogramowaniem poradzi sobie każdy... kto potrafi dodać załącznik do e-maila.
Zapewniliśmy również dodatkowe narzędzia, które sprawiają, że użytkownicy mogą tworzyć atrakcyjne graficznie slajdy bez korzystania ze skomplikowanych programów graficznych. Kreator fiszek i szablony slajdów - to elementy naszego oprogramowania, które zawierają zbiór gotowych, zróżnicowanych teł, na których użytkownicy mogą zamieszczać treść oraz zdjęcia. Obsługa tych narzędzi jest również bardzo intuicyjna i pozwala, przy stosunkowo niewielkich nakładach czasowych, osiągnąć wspaniały efekt.
Użytkownicy mogą publikować na ekranach zdjęcia (m.in. JPEG, PNG), dokumenty (PDF) czy filmy. Publikacje wyświetlane są w pętli, jak „pokaz slajdów”. Użytkownik może ustalić dowolną długość wyświetlania danej fiszki. Niezależnie od przewijających się na ekranie slajdów, nasze oprogramowanie umożliwia uruchomienie paska informacyjnego na dole monitora, znanego m.in. z ekranów telewizji informacyjnych. Można tam umieścić najpilniejsze informacje.
Dużym ułatwieniem dla redaktorów gazetki jest harmonogram. Pozwala on z wyprzedzeniem zaplanować publikację poszczególnych slajdów lub ustalić cykliczność ich pojawiania się.
Zastosowanie
W trakcie pierwszych czterech lat realizacji projektu, zainstalowaliśmy na terenie całego kraju ponad 1000 ekranów w szkołach, przedszkolach i domach kultury. Placówki, które korzystają z wirtualnej gazetki, publikują na monitorach:
● informacje o zmianach w planie i zastępstwach
● zdjęcia z wycieczek, szkolnych akademii, zawodów sportowych itp.
● filmy promujące szkołę lub zawierające treści edukacyjne
● informacje o bieżących wydarzeniach, np. zebraniach z rodzicami, planowanych wycieczkach, konkursach itp.
● menu stołówki szkolnej/przedszkolnej
● publikacje uczniów, np. „plakaty wyborcze” kandydatów do samorządu uczniowskiego, prezentacje i filmy dotyczące zainteresowań młodych ludzi
● treści edukacyjne i wychowawcze, np. na temat cyberprzemocy, dopalaczy czy zdrowego odżywiania
● publikacje promujące szkołę (np. podczas dni otwartych, jubileuszów i innych uroczystości szkolnych)
Aplikacja Reporter
Publikuj treści na ekranie bezpośrednio ze smartfona lub tabletu
Dzięki Reporterowi możesz w ciągu kilku sekund umieścić na elektronicznej tablicy WGS zdjęcia z wycieczki, zawodów sportowych czy uroczystości szkolnych bez konieczności logowania się przez stronę internetową. Jeśli jesteś już użytkownikiem Wirtualnej Gazetki Szkolnej - pobierz aplikację ze sklepu lub przez naszą stronę internetową na urządzenie z systemem Android, zgłoś nam chęć korzystania z Reportera (zadzwoń lub wyślij e-mail), abyśmy mogli aktywować twoje konto i zaloguj się. Rób zdjęcia, dodawaj opisy, emotikony i wysyłaj bezpośrednio na ekran. Nie ważne, czy jesteś w sali lekcyjnej, na zawodach sportowych czy wycieczce na drugim końcu kraju - zdjęcia pojawią się na szkolnym korytarzu nawet już po kilku sekundach.
Zaangażuj uczniów
Elektroniczne tablice informacyjne są niezwykle skuteczne w przekazywaniu informacji uczniom. Są oni bowiem przedstawicielami społeczeństwa obrazkowego, przyzwyczajonymi do odczytywania treści z ekranów telewizorów, komputerów czy smartfonów. Monitor zawieszony na korytarzu szkolnym staje się więc dla nich bardzo szybko „naturalnym” źródłem informacji.
Jednak Wirtualna Gazetka Szkolna to coś więcej niż tylko cyfrowa, multimedialna tablica informacyjna. W wielu szkołach staje się ona narzędziem wykorzystanym do kształtowania umiejętności uczniów na różnych przedmiotach. Na zajęciach z informatyki przygotowują oni slajdy, korzystając z popularnych programów graficznych (np. Paint, GIMP, Photoshop), tworzą filmy (np. Movie Maker), a nawet przygotowują publikacje w języku HTML. Ekrany zawieszone na szkolnych korytarzach są też doskonałym miejscem do wyświetlania wyników prac prowadzonych metodą projektu edukacyjnego.
Dzięki ograniczonemu dostępowi uczniowie mogą otrzymać specjalny login i hasło. Będą mogli zamieszczać publikacje w bibliotece programu, jednak do ich opublikowania potrzebne będzie zatwierdzenie przez szkolnego administratora.
Wybierz wersję premium
Oprócz standardowego rozwiązania w postaci ekranu TV wraz z playerem proponujemy WGS iiyama - gazetkę działającą na profesjonalnym ekranie technicznym.
Zalety takiego rozwiązania to m.in.:
- stawka 0% VAT dla placówek oświatowych
- powłoka antyrefleksyjna i wysoka jasność matrycy (500 cd/m2) - wyraźny obraz niezależny od nasłonecznienia
- przystosowany do pracy 24/7
- gwarancja producenta: 36 miesięcy
- mniejsze zużycie energii
- możliwość włączania i wyłączania ekranu bez pilota (programowanie w panelu obsługi gazetki)